Samlex 200A Inverter Installation Kit f/2000W Inverter - DC-2000-KIT
SKU: PV017906
Free Shipping!
This product could earn you points
Learn more about PartsVu rewards
Description
200A Inverter Installation Kit f/2000W Inverter
Specifications:
Input: 1000-1700 Watts / 2000-3400 Watts
Output: 12 V / 24 V
Amps: 200 Amps
Fuse: 200 Amps
Weight: 6.2 (lbs)
Weight: 2.81 (kg)
Dimensions: *comes with 10ft of cable x 2
Warranty: 2 Year Limited
Applications:
Reviews
★★★★★
★★★★★
  • FREE SHIPPING
  • 45-DAY RETURNS
    so you can get the right parts
  • REWARDS ON EVERY PURCHASE
    earn up to 4.5% back
  • PREMIER CUSTOMER SERVICE
    throughout your buying journey
Samlex America
Specifications:
Output: 12 V / 24 V