RAM Mount - Tough-Track for 18-19' Jeep JL/Gladiator - RAM-DT-204-TRACK-A12U
SKU : PV778048
Ce produit pourrait vous rapporter de l'argent. [[ points-produits-données-zrl ]] points
Découvrez-en plus sur les récompenses PartsVu
Description
The RAM Tough-Track for the dash of 2018-2019 Jeep JL/Gladiator vehicles creates an ideal device setup for overland and off road enthusiasts. Consisting of a dash mounting plate (screws included) and a top-loading composite 12" RAM Tough-Track, easily attach RAM Track Ball components along with double socket arms and device holders for phones, small tablets, GPS units, radios, cameras, and more.
Specifications:
  • Materials: Powder coated steel, High strength composite
  • Hardware Included: Assembly Hardware
  • Product Dimensions: Inside Track Length: 12"
Track Dimensions:
  • Track length: 14.5"
  • Track width: 1.75"
  • Track thickness: .35"
  • Inside track length: 12"
Avis
★★★★★
★★★★★
  • FREE SHIPPING
  • 45-DAY RETURNS
    so you can get the right parts
  • REWARDS ON EVERY PURCHASE
    earn up to 4.5% back
  • PREMIER CUSTOMER SERVICE
    throughout your buying journey
RAM Mounting Systems